Su Tesisatı Banyo

Pendik Fevzi Çakmak Banyo Tesisat Montajı

pexels karolina grabowska 4239017 scaled

Banyo ve mutfak evin en önemli parçalarından birisidir. Banyolar kişisel bakım yapılan suya sürekli olarak maruz kalan alanlardan birisidir. Mutfakta gün içerisinde yemek yapımı, bulaşık gibi işlerin yer aldığı suyun sürekli kullanıldığı bir alandır. Bu nedenle bu alanların su tesisatının en iyi şekilde yapılması gerekmektedir. Yanlış yapılmış, deforme olmuş ya da zamana uygun olmayan tesisatlar da ileri de büyük sorunlar yaşanacaktır. Böyle sorunlarla karşılaşmamak adına kaliteli ve dayanıklı malzemelerle tesisatın yapılması gerekmektedir.

Tuvalet Vitrifiye

Alaturka rezervuar doldurma borusu çapı ve taharet musluğu, lavabo musluğu için de boru çapı ½” (Ø15 mm) olarak kullanılır. Banyodan gibi bu alanda iyi havalandırılmalıdır. Tuvaletlerde; alaturka ya da alafranga taşları kullanılır. Lavabo tuvalet taşının kullanılmasından sonra el yıkamak için gereklidir.

Pendik Fevzi Çakmak ve Çevresi Lavabo Montajı için Çözüm Tesisat

Tuvalet ve banyolarda el yüz yıkamada kullanılan kirli suyu sifon yardımıyla atık su borusuna gönderen bir tesisat elemanıdır. Esas olarak bir hazneden oluşan lavaboda boşaltma deliği, sabunluk, taşma deliği ve gerektiğinde musluk takılması için musluk deliği bulunur. Düz, yarım veya tam ayaklı çeşitleri bulunur. Genellikle seramik, emaye sac ya da emaye dökme demirden yapılır. Fabrika, hapishane, taşıtlar gibi yerlerde kullanılabilecek paslanmaz çelikten yapılmış lavabolarda vardır. Konutlarda yaygın olarak seramik malzemeden yapılan lavabolar kullanılmaktadır.

Çeşitleri: Günümüzde, dünyada ve ülkemizde çok çeşitli ebat ve modellerde lavabo imalatı yapılmaktadır. Model çeşitliliği, renkleri, çeşitli konumlara göre duruşları, bazı fonksiyonları tasarımı yapan firmaya göre de değişkenlik göstermektedir. Yine de lavaboları üç ana grup altında incelemek mümkündür.

Pendik Fevzi Çakmak ve Çevresi Banyo Tadilatı için Çözüm Tesisat +90 535 843 6472

Banyo tadilatı yapılmadan önce banyo öncelikle incelenerek, tesisat ile ilgili tüm sorunlar tespit edilmelidir. Tespit işleminden sonra gerekli ölçüler alınmalı ve duş, lavabo ve klozet gibi banyo elemanlarının boyutları ve konumları belirlenmelidir. Bu işlemlere göre tüm tesisat düzenleneceği için ölçüler iyi bir şekilde alınmalıdır.
Ölçüm ve inceleme işleri bittikten sonra banyonun kırılması işlemi başlar. Banyodaki fayanslar tek tek kırılarak taşınır. Daha sonra değiştirilecek olan su tesisatının yenilenmesi için işlemler başlar. Su tesisatında kullanılan borular ve döşenme biçimleri değiştirilip yeniden düzenlenir. Daha sonra su yalıtımı ve seramikle yeniden döşenerek banyo tamamlanır ve eski haline getirilir.

İstanbul içi hemen ara. 15 dakikada yanında. Sana 200 m yakın

https://goo.gl/maps/LF9A9bMLY2wQ3U8y6

İlgili Mesajlar